Besednicko

Mapka Besednicka
Douchův háj
48.7897644N, 14.5563031E

Charismatické pohoří Slepičí hory tvoří svébytné předhůří Novohradských hor. Největším sídlem v oblasti je městys Besednice. Obec provozuje sezonní informační centrum, pro domácí i návštěvníky spravuje přírodní koupaliště a vybudovala rozhlednu Slabošovku. Na všechnu tu krásu se lze podívat i z vyhlídky pod Chlumským kopcem. Místní kulturní spolek Vltavín se stará o největší kulturní událost roku – setkání heligonkářů. V těsné blízkosti Besednice probíhají v keramickém a sochařském studiu výtvarné workshopy, v nedaleké Nesměni najdete renomované centrum osobního rozvoje.
Slepičí hory s vrcholy Kohout a Slepice (Vysoký Kámen) mají oproti nedalekým Novohradským horám zcela odlišný charakter. Nejsou divoké, ale kultivované a nesou tajemný otisk dávného osídlení (Douchův háj s Vandličkou, kamennou mísou, kde nikdy nevyschne voda). Tajemný nádech dodávají i unikátní, mimozemské vltavíny, které se v oblasti nacházejí.
Na úpatí Kohouta najdete Soběnov, nedaleký strážní hrad Sokolčí a kamenité koryto řeky Černé, místně nazývané Švarcava. Po celém jejím toku můžete nalézt záhadné modré kameny, které nejsou ničím jiným než sklářskou struskou z dávných novohradských hutí.
Besednicko je malá oblast se silným geniem loci. Duch místa je přítomen na každém kroku a zaručeně zprostředkuje hluboký zážitek každému citlivému návštěvníkovi.

Informační centrum
Adresa

Náměstí 94
Besednice 382 81

Pozvi ostatní
Share
Pozvi ostatní
Share