Výstup na vrcholy Slepičích hor

Na wellness a za sportem
Pro rodiny s dětmi
Za dalekými výhledy
Za přírodními zajímavostmi
Vysoký kámen
48.7566283N, 14.6079547E

Co by to bylo za Slepičí hory, kdyby se jejich nejvyšší vrcholy nejmenovaly Kohout (871 m n.m.) a Slepice (Vysoký kámen - 865 m n.m.).

Ještě před několika lety se z vrcholu nabízela vyhlídka z ochozu staré dřevěné rozhledny, v současnosti je na vrcholu pouze nepřístupná vysílací věž a místo je zalesněné. Kromě věže však na vrcholu narazíme i na trigonometrický bod, který zde byl označen při zemském vyměřování roku 1867. Údajně je tento bod zeměpisným středem Evropy.
Sousední Vysoký kámen, známější pod lidovým názvem Slepice (865 m.n.m.), nabízí na vrcholu zajímavější výhledy. Červená turistická stezka, která návštěvníky přivádí na Slepici ve směru od Benešova nad Černou, vede po tzv. Nebeských schodech a skalním hřbetu v závěru. Podle pověstí se z hory vysílaly do okolí ohňové signály a za Keltů byla hora  kultovním místem. K výstupu na Slepici je možné využít stezky z dalších směrů. Žlutá značka vede od východu z Klení, od západu červená stezka či cyklostezka 1187 z Děkanských Skalin, přes Velké Skaliny, Daleké Popelice a Myslivnu pod Kohoutem, kde se nachází rozcestí: severně stoupání na Kohout a jižně (po asi sto metrech po asfaltce odbočka vpravo) stoupání na Vysoký kámen.

 

Adresa

Slepičí hory

Pozvi ostatní
Share
Pozvi ostatní
Share