GEOCACHING NA NOVOHRADSKU A DOUDLEBSKU - DRŮBEŽÍ TRASA

Slepice

Další výletní trasa za keškami v turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko vás zavede do Slepičích hor, jejichž oficiální název je Soběnovská vrchovina. Zlidovělý název Slepičí hory získalo toto území díky nejvyššímu vrcholu, kterým je Kohout (871m.n.m). A kde je kohout měla by být i slepice a tak druhý nejvyšší vrchol (oficiálně Vysoký kámen – 867 m.n.m.) získal jméno Slepice. No a kde je kohout a slepice mělo by být i kuře. Takže třetímu vrcholu (oficiálně Velký kámen – 763 m.n.m.) se lidově říká Kuře.

Naše trasa, která je dlouhá 16,1 km vás zavede na všechny tyto tři vrcholy. Doporučeným výchozím místem je osada Klení u Benešova nad Černou. Nicméně to může být i městys Besednice či obec Soběnov. Náš leták však popisuje trasu vycházející z Klení a sem se zase vracející. Doporučujeme jí absolvovat výhradně pěšky vzhledem k terénu, kočárek tu určitě neuplatníte. Trasa je náročná a zabere vám minimálně půl dne. Samozřejmě záleží na tom, jak dlouho vám bude trvat nalezení tří kešek. Ty jsou uloženy zde:

  1. Pod vrcholem Slepice na jižním svahu byla díky místním nadšencům vystavěna kamenná pyramida, kterou místní kovář osadil kovovým křížem. Nejen že je z tohoto místa krásný výhled na Novohradské hory, ale je zde také ukryta naše první skrytá schránka.
  2. Další keška je ukryta mezi kameny na vrcholu Kohouta.
  3. Cestou z Kohouta na Kuře byste neměli minout studánku, u které se nachází svatý obrázek s křížem. Toto místo je důležité, protože v kamenech kolem studánky je  ukryta naše třetí a poslední skrytá schránka na této trase.
Start

Klení případě Besednice nebo Soběnov

Cíl

Klení případně Besednice nebo Soběnov

Délka trasy
16,1 km
Pozvi ostatní
Share
Pozvi ostatní
Share