Naučná stezka Pamětí Novohradska

Na kole
Po naučných stezkách
Dobrá Voda

Poznávací okruh dlouhý 54 km spojuje 19 zastávek s panely informujícími o vážné, i té méně vážné historii jednotlivých míst. Trasa vede z 90% po zpevněných komunikacích s asfaltovým povrchem. V některých částech je asfalt nekvalitní a tyto úseky jsou vhodné pouze pro horská a trekingová kola. Orientace na trase je zajištěna pomocí oficiálního značení KČT pro cykloturistické trasy 1050, 1046, 34 doplněného logem trasy.

Stezka začíná u ZŠ Nové Hrady v ul. Komenského po levé straně ve směru od náměstí k hradu.

Cílový bod:Stezka končí opět v Nových Hradech.

Popis:Cestou navštívíte například rybníky na Janovce či rybník Žár z rožmberského období, tvrz Žumberk s expozicí malovaného lidového nábytku, obec Horní Stropnici s kostelem sv. Mikuláše, Dobrou Vodu s poutním barokním chrámem a překrásným výhledem do krajiny, projedete se po bývalé „péesácké“ cestě (dnes ve špatném technickém stavu) a v těsné blízkosti státních hranic objevíte hraniční kámen a soustavu několika rybníků. V úseku Žár – Žumberk se trasa Novohradská překrývá s trasou Slepičích hor. Zde se tedy můžete rozhodnout, zda dokončíte trasu Pamětí Novohradska a vydáte se do kopce nebo „přestoupíte“ a vyměníte Novohradské hory za Slepičí.

Stezku realizovala a provozuje Novohradská občanská společnost o. s. Informační panely obsahují také německou jazykovou mutaci.

Tištěný průvodce: Tištěného průvodce vydala Novohradská občanská společnost o. s.

Třetí upravené vydání průvodce (z r. 2013) můžete zakoupit v Kulturním a informačním centru Nové Hrady.

Cena: 85 Kč

Start

Nové Hrady

Cíl

Nové Hrady

Délka trasy
54 km
Pozvi ostatní
Share