GEOCACHING NA NOVOHRADSKU A DOUDLEBSKU - TRHOVOSVINENSKÁ TRASA

Na kole
Pěšky
Buškův hamr

Pokud jste již absolvovali některou z našich výletních tras, možná vás právě tato trasa překvapí, protože se v mnoha ohledech liší. Místo dlouhé půldenní trasy se jedná o krátkou, 6 km dlouhou  trasu, jejíž absolvování vám bude trvat maximálně dvě hodiny. A místo náročného terénu vede po většinou širokých nebo zpevněných cestách naučné stezky Trhovosvinensko. Čím se ale neliší je skutečnost, že také zde lze hledat tři skryté schránky, tedy kešky.  

Výchozím místem je autobusové nádraží v Trhových Svinech, kam se dostanete autobusem nebo vaším automobilem, které zde můžete rovněž zaparkovat.  Trasu doporučujeme absolvovat pěšky, i když kolo je také možné. A kočárek zde můžete využít také.

Kešky jsou umístěny zde: 

1) První kešku najdete u náhonu nad Buškovo hamrem. Na mapě je toto místo označeno číslem 2) K druhé schránce dojdeme po naučné stezce kolem Klenského potoka, Valchy a Trajerova Mlýna. V lese nad mlýnem je nejen informační panel naučné stezky, ale po pravé straně cesty kolem souřadnice (48.8260942N, 14.6243553E)/(48°49'33.93"N  14°37'27.67"E) se nachází naše druhá schránka. Na mapě je toto místo označeno číslem 3.                                                                          3) Třetí keška je ukryta na jižní straně kostela Nejsvětější Trojice. Na mapě je toto místo označeno číslem 4.

Start

Trhové Sviny, autobusové nádraží

Cíl

Trhové Sviny

Délka trasy
6 km
Pozvi ostatní
Share
Pozvi ostatní
Share