GEOCACHING NA NOVOHRADSKU A DOUDLEBSKU - KONĚSPŘEŽNÁ TRASA

Pěšky
Koněspřežka

Koněspřežná železnice, kdysi první svého druhu na evropském kontinentu, dnes již pochopitelně neexistuje, ale v krajině mezi Českými Budějovicemi a Horním Dvořištěm po sobě zanechala stopy, které vám naše další výletní trasa umožní objevit a současně najít i další tři kešky, které jsou na této trase schovány.

Ideálním výchozím místem je obec Horní Dvořiště, kde je spousta odstavných míst pro vaše automobily.  Trasu lze absolvovat pěšky nebo na horském kole. To však už hůře použijete na Naučné stezce, před kterou ho můžete samozřejmě odstavit. Trasa vede hlavně po značených cestách, ale na některých místech z ní sejdeme, proto nedoporučujeme brát například kočárek. Trasa měří 16,5 km a v případě jejího zkrácení a vynechání návštěvy obce Rybník pak 12,2 km, ale není významně fyzicky náročná a může zabrat okolo půl dne. Samozřejmě záleží na tom, jak dlouho vám bude trvat nalezení tří kešek. Ty jsou uloženy zde:

1) První keška se skrývá v zaniklé vesnici Klopanov u Lučínského potoka. Konkrétně jí naleznete v okruhu 20 metrů od ukazatele Lučínský potok. Na mapě je toto místo označeno číslem 2

2) Výletní trasa vás zavede k mohutnému mostnímu pilíři, jednoho z pozůstatků koněspřežné železnice. U tohoto mostního pilíře je dnes turistické odpočívadlo a informační panely, které jsou součástí naučné stezky Koňská dráha, díky které se můžete dozvědět zajímavosti o historii této dopravní cesty. Ještě předtím se však porozhlédněte v okruhu cca 25 metrů kolem odpočívadla, protože je zde ukryta druhá keška. Na mapě je toto místo označeno číslem 3.

3) Třetí keška je skryta na zpáteční cestě do Horního Dvořiště. Jedná se o rozcestí cest, na kterém je odpočinkové místo s posezením. Keška, která je na mapě označena číslem 4 se nachází v okruhu 20 metrů od posezení.    

Start

Horní Dvořiště

Cíl

Horní Dvořiště

Délka trasy
12,2 km
Pozvi ostatní
Share
Pozvi ostatní
Share