Chilli omáčky, chutney a hořčice

Potraviny a pochutiny
Dárkový set
48.8977239N, 14.6793261E

Chilli omáčky značky Chilli Lady - to jsou domácí chilli omáčky, vyráběné s láskou a hlavně z vlastních chilli papriček, ovoce a zeleniny, jejichž většinu pěstujeme na našich zahradách v jižních Čechách, bez použití chemie. Hnojíme výhradně přírodními hnojivy ve formě žížalího čaje, naložených slepičinců nebo králičího hnoje.

 

Naše chilli omáčky obsahují pouze ovoce nebo zeleninu, chilli papričky a směs koření, kterou si sami mícháme. Nepřidáváme vodu, zahušťovadla ani jiná chemická dochucovadla. Vybrat si můžete z různých "vesnických" i exotických přichutí a několika stupňů pálivosti, které označujeme počtem červených ručiček na našich etiketách :).

 

Omáčky s papričkami Habanero orange, Habanero red a Habanero yellow (200 000 - 300 000 SHU):

  • Pálivost 1 - omáčky jsou lehounce pikantní, vhodné pro začátečníky (broskev, švestka)
  • Pálivost 2 - omáčky jsou pikantní, ale stále převládá chuť použitého ovoce (ananas, mango)
  • Pálivost 3 - omáčky jsou pikantní ale převládá chuť a pal chilli (broskev, švestka)
  • Pálivost 4 - omáčky jsou pálivé (ananas, mango)
  • Pálivost 5 - omáčky jsou velmi pálivé - vhodné pro pokročilé uživatele chilli (švestka)

 

Omáčky s papričkami Carolina reaper (až 2 200 000 SHU):

  • Superhot - omáčky jsou opravdu velmi pálivé, vhodné pro zkušené a trénované uživatele chilli :) (rajče)

Chilli chutney značky Chilli Lady - to je domácí chutney, vyráběné s láskou a hlavně z vlastních chilli papriček, ovoce a zeleniny, kdy většinu z nich pěstujeme na našich zahradách v jižních Čechách, bez použití chemie. Hnojíme výhradně přírodními hnojivy ve formě žížalího čaje, naložených slepičinců nebo králičího hnoje.

 

Naše chilli chutney obsahuje pouze ovoce nebo zeleninu, chilli papričky a směs koření, kterou si sami mícháme. Nepřidáváme vodu, zahušťovadla ani jiná chemická dochucovadla. 

 

Základem každého chutney je zkaramelizovaná červená cibule, díky které má chutney krásnou karamelovou barvu i chuť. Poté přidáváme ovocnou či zeleninovou složku, nakrájenou na hrubší kusy a vaříme tak dlouho, dokud není chutney krásně husté, ale zároveň zůstává křupavé na zkus :). Samozřejmostí je vyladěná směs koření, tak aby vzniklo něco, co budete chtít ochutnat znovu a znovu :).

Chilli hořčice značky Chilli Lady - to jsou domácí hořčice s chilli, vyráběné s láskou a hlavně z vlastních chilli papriček, které pěstujeme na našich zahradách v jižních Čechách, bez použití chemie. Hnojíme výhradně přírodními hnojivy ve formě žížalího čaje, naložených slepičinců nebo králičího hnoje.

 

Naše chilli hořčice vyrábíme z kvalitního hořčičného semínka, octa, chilli papriček a směsi koření, kterou si sami mícháme. Nepřidáváme zahušťovadla ani jiná chemická dochucovadla. Hořčičné semínko necháváme bobtnat vcelku a mixujeme spolu s ostatními ingrediencemi, tak aby vznikla hrubší hořčice, s příjemným palem a exotickou vůní po chilli papričkách Habanero a zároveň skvělou chutí po surovině, která byla při výrobě dané hořčice použita (med, meruňky, limetky..)

 

Hořčice s papričkami Habanero orange, Habanero red a Habanero yellow (200 000 - 300 000 SHU)

  • Pálivost 2 - hořčice je příjemně pikantní, ale prioritou je chuť hořčice, kterou nechceme přebít palem papriček (medová).

 

 

Adresa

Hluboká u Borovan 37, 373 12 Borovany

Pozvi ostatní
Share
Pozvi ostatní
Share