Dokumenty

Dokumenty

Přehled více jak 300 kulturních, společenských a sportovních akcí v roce 2017 

Destinační společnost Novohradsko

When a person has a paper that has to be composed in a rush, what can she or he do? The person might feel like calling an expert or calling on the research paper writing service but the problem is they will find it very hard do my essay to get the paper. This is the reason why many individuals have the idea of using the research paper writing service for free which works the very best in the long run because it helps them get their newspaper done in time and this way they can start their study or academic task instantly with no worries.

– Doudlebsko, z.s. vydala pro rok 2017 kalendář kulturních, společenských a sportovních akcí, které budou pořádat města, obce, neziskové organizace a další subjekty v období dubna až prosince. V tištěné podobě je kalendář s názvem Kulturní rok 2017 k dispozici na všech obecních úřadech a v informačních centrech. V elektronické podobě je ke stažení zde:

Kulturní rok 2017

 

Projekt GrenzRad rozvíjí šetrný cestovní ruch na Novohradsku

Thus you’re wondering, what’s currently writing essays? The answer to this question is that composing essays is doing precisely the same thing that writing a newspaper would do – write write a paper for me down something and get opinions. The portion of it comes from the first step: by writing around you, you have to begin. For this may seem daunting. Bear in mind you don’t have to fret about getting your essay printed, but you’ll be asked to write on your personal thoughts and experiences.

a Doudlebsku

Leopoldschlag_Gruppe_Lech

Destinační společnost Novohradsko – Doudlebsko  se od dubna 2017 aktivně podílí na realizaci projektu GrenzRad, který je zaměřen na prezentaci kulturního a přírodního dědictví tohoto příhraničního území. Projekt byl připraven ve spolupráci s rakouskými partnery a v průběhu let 2017 až 2019 přinese řadu aktivit, které obohatí nabídku turistických cílů, zlepší infrastrukturu a zvýší kvalitu služeb cestovního ruchu.

Stručná prezentace projektu

Tiskova zpráva

 

About Post Author

© Copyright 2016 Novohradsko-Doudlebsko, z.s.