Kdy, kde a co: 25.9. od 17 hod.
Benešov n/Č – KLUB DŮCHODCŮ
Přednáška Radmily Malinovské

Pozdní léto, je časem sklizně toho co jsme zaseli doslova i obrazně. Den se opět zkracuje a my můžeme více odpočívat a vařit si čaje, které našim orgánům v tomto čase udělají radost.
Které sklizené plody ovlivňují naše zdraví a jak?
Co dobrého můžeme udělat pro svůj žaludek, slinivku a slezinu (např. žaludeční neuróza, přírodní karminativa, nebo diabetes), jak se můžeme preventivně připravit na zatížené dýchací cesty a tlusté střevo?
Nabídnut bude pohled z Fytoterapie – bylinky, Psychosomatiky – za co může psychika a Dietetiky – jak jednotlivé potraviny.

4.10. od 15 hod.
Benešov n/Č – PŘED OBECNÍM ÚŘADEM
Vycházka do okolní přírody s Radmilou Malinovskou

Během odpolední komentované vycházky poznáme pod vedením Radmily Malinovské bylinky z oblasti Novohradských hor, které můžeme sbírat v tento podzimní čas.
Dozvíme se v praxi podrobnosti o způsobu sběru, uchovávání a následné využití tohoto přírodního bohatství pro další produkty ve vazbě na tradice a zvyklosti.

Součástí programu bude občerstvení.

Obě části kurzu jsou pro účastníky zdarma a není potřeba se předem přihlašovat!

Radmila Malinovská je lektorka a konzultantka v oblasti fytoterapie, psychoterapie, diagnostiky a základů tradiční čínské medicíny.
Věnuje se zpracování bylin, bylinným terapiím, dietám i dalšímu využití přírodního bohatství kolem nás, které již mnozí ani nevnímáme.

2015 – 2018 Škola celostní a přírodní medicíny Kamaté
2017 – Škola přírodních terapií Kouzelné bylinky
2012 – Přírodní medicína Praha
Od roku 2011 spolupracuje s Nadací Člověk v tísni

Akce je financována v rámci projektu ATCZ41 – GrenzRad , aktivita Kurz interperatce kulturního a přírodního dědictví (AT.1.1.).
Na jaro roku 2020 připravujeme kurz praktického zpracování a výroby produktů, ke kterým budou v danou dobu osobně sesbírané bylinky vhodné.

Publicita

© Copyright 2016 Novohradsko-Doudlebsko, z.s.